top of page
Office with a View

Dental İmplantlar

Çiğnemenin yeniden düzenlenmesi

2000'li yıllarda Türkiye'de hızla yayılmaya başlayan dental implant uygulamaları, aslında 1980'li yıllardan bu yana insanlarda uygulanmaya başlanmış ve gelişimini büyük ölçüde tamamlamıştır.

 

Günümüzde farklı diş eksikliklerinde dental implantları nasıl daha efektif olarak kullanabiliriz onun üzerinde yoğunlaşmaktayız. 

İmplantlar üzerine açılı abutmentlar kullanmak, sonrasında uzun zigomatik implantlar kullanmak, implantları açılı olarak yerleştirerek güçlü bir alt yapı oluşturmaya çalışmak, implantların üzerine yapılan protezlerin planlamasında dijital sistemler kullanmak, implantların üzerine yapılacak protezler için dijital ölçüler almak, nasıl daha iyi yapabiliriz sorusunun cevapları olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Teknolojik açıdan kendini bu kadar kanıtlamış bir malzemenin elbette bir çok alternatifi üretilmeye başlandı. Bir çok değerli ve güvenilir implant firması vardır ve bunların sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Bu firmaların çoğu artık gelişimini tamamlamış ve alt yapısını güçlendirmiştir.  Bu yüzden hangi implantı yaptırmalıyım sorusunun cevabı net değildir. Burada asıl önemli olan konu size uygulanacak tedavinin doğru bir şekilde yapılması ve doktorunuzun tecrübeleri doğrultusunda tedavinize en uygun implantın seçilmesidir.

dental implantlar
bottom of page